Główne menu

Wniosek ws. uporządkowania terenu przy szkołach, poszerzenia parkingu i zmiany organizacji ruchu na ul. Szkolnej

Radna Grażyna Gałkiewicz złożyła wniosek ws. uprzątnięcia wjazdu na teren szkół i przedszkola, posadzenia w tym miejscu kompozycji roślin ozdobnych, a także poszerzenia wysypanej szutrem części parkingu. Radna Gałkiewicz wnioskuje także o zmianę organizacji ruchu na ul. Szkolnej na czas budowy Domu Kultury.

Oto treść wniosku:
Uprzejmie proszę o uprzątnięcie góry piachu jaka zalega przy bramie wjazdowej na teren przedszkola i obydwu szkół w Rzgowie.

Zwracam się także z prośbą o posadzenie w tym miejscu kompozycji roślin ozdobnych, zarówno iglastych jak i liściastych. Ponadto pragnę zwrócić uwagę, iż przydałoby się obsadzenie niewysokimi roślinami niedaleko położonego od tej bramy tzw. „bunkra”, ponieważ jest on wątpliwą ozdobą.

Trzecia sprawa dotyczy rozważenia przez Pana Burmistrza możliwości wysypania szutrem dalszej części parkingu tj. pasa ziemi znajdującego się wzdłuż płotu położonego za drugą bramą wjazdową, gdyż obecnie jest to teren nieutwardzony i dlatego obecnie jest bardzo rozjeżdżony przez samochody.

Czwarta sprawa dotyczy rozrysowania i zmiany organizacji ruchu na ul. Szkolnej na okres budowy budynku GOK. Uważam, że na czas budowy ulica Szkolna powinna zostać zamknięta na wysokości bramy wjazdowej na teren budowy. Wjazd i wyjazd z terenu budowy aut i innych z tym związanych pojazdów powinien odbywać się od strony ulicy Ogrodowej. Natomiast ulica Szkolna na ten czas powinna stać się ulicą dwukierunkową dla rodziców dowożących dzieci do szkół i przedszkola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Grażyna Gałkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone.