Główne menu

O mnie

Rodzina

Urodziłam się w 1953 roku. Jestem córką Wandy i Tadeusza Sochaczewskich. Tata był nauczycielem w technikum rolniczym w Czarnocinie i Dobroszycach, a także pracownikiem Instytutu Ekonomiki Rolnej w Warszawie oraz znanym działaczem ludowym. Mama, rodowita tuszynianka, była kierowniczką stacji benzynowej CPN (Centrala Produktów Naftowych).

W 1976 wyszłam za mąż za Zbigniewa Gałkiewicza, którego „poderwałam” w tramwaju jeżdżącym z Tuszyna do Łodzi, częstując „mieszanką wedlowską” 😉 Wspólnie wychowaliśmy syna i córkę, absolwentów łódzkich uczelni wyższych. Od kilku lat jestem także szczęśliwą babcią.

Wykształcenie i działalność biznesowa

Ukończyłam XX LO im. J. Słowackiego w Łodzi i studia magisterskie – germanistykę na Uniwersytecie Łódzkim. W życiu zawodowym byłam nauczycielką języka niemieckiego, a obecnie jestem wspólniczką kilku przedsiębiorstw m.in z branży deweloperskiej i rentierskiej.

Aktywność biznesową zarówno ja, jak i mój mąż Zbigniew, prowadzimy wspólnie z naszymi dziećmi.

Przez wiele lat uczestniczyłam także w rozwoju działalności rolno-ogrodniczej firmy POLROS, której kres położyło jednak biznesowe rozstanie mojego męża Zbigniewa z bratem Andrzejem Gałkiewiczem. Szczególnie przydatna była w tym okresie moja znajomość języka niemieckiego – eksportowaliśmy bowiem rośliny do Europy Zachodniej.

Działalność społeczna i charytatywna

Nasza rodzina zawsze chętnie uczestniczy w akcjach społecznych oraz wspiera rozwój Rzgowa. W 1996 zbudowaliśmy 30 mb wodociągu w ul. Tuszyńskiej. Rok później przekazaliśmy 270 tys. zł na remont gazociągu, a ostatecznie i tak wyremontowaliśmy go sami. Oczywiście zwrotu pieniędzy nigdy nie otrzymaliśmy. Z inwestycji tej skorzystało później wiele firm, które podłączyły się do gazociągu. Wybetonowaliśmy także część rowu służącego do odwodnienia ulicy Tuszyńskiej. Niestety jedna z dwóch firm zobowiązanych oprócz nas do wykonania odwodnienia, położyła rurę o za małym przekroju, więc do tej pory dochodzi w tym miejscu do zalewania ulicy Tuszyńskiej, a druga z dużych firm nie wykonała tych prac wcale. W 2003 przekazaliśmy dwie działki przy ul. Ogrodowej pod budowę wysypiska śmieci oraz zbudowaliśmy 120 mb chodnika przy ul. Tuszyńskiej. Często firma POLROS dekorowała scenę z okazji dożynek czy Dni Rzgowa, a także byliśmy sponsorami sztucznych ogni z tej okazji. Rośliny z naszej firmy do dzisiaj są też ozdobą centrum Rzgowa.

Zwierzęta, czyli nasi „bracia mniejsi”

Zwierzęta zawsze towarzyszą naszej rodzinie.

© Grażyna Gałkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone.