Główne menu

Teofil Jurek patronem ulicy lub obiektu w Rzgowie? [WNIOSEK]

Radna Grazyna Gałkiewicz złożyła wniosek o nadanie imienia Teofila Jurka jednej z ulic lub obiektów na terenie gminy Rzgów.

Oto treść wniosku:

Wniosek ws. nadania imienia Teofila Jurka jednej z ulic lub nazwanie jego imieniem innego obiektu na terenie gminy Rzgów

Szanowny Panie,

niniejszym wnoszę o nazwanie imieniem Teofila Jurka jednej z ulic w Guzewie lub ronda położonego w Rzgowie przy ulicach Rudzkiej i Łódzkiej lub innego obiektu położonego na terenie gminy Rzgów jak np. stadionu czy też szkoły w Guzewie

Uzasadnienie

Teofil Jurek był urodzonym w 1910 roku w Guzewie żołnierzem Wojska Polskiego, który chociaż zginął w wieku 29 lat, to trwał na posterunku od ponad 75 lat. Zginął bowiem dnia 04.09.1939 r. od ognia nacierających Niemców a ekshumacji jego zwłok dokonano dopiero dnia 17.10.2015 r. Teofil Jurek jako żołnierz 31. Pułku Strzelców Kaniowskich bronił torów kolejowych w rejonie Warty koło Sieradza . W gminie Rzgów mieszka do tej pory rodzina dzielnego żołnierza Pana Teofila Jurka.

Uprzejmie informuję także, że złożyłam wniosek o pośmiertne przyznanie Teofilowi Jurkowi tytułu „Honorowego Obywatela Gminy Rzgów”.

Do wniosku załączam artykuł nt. Teofila Jurka, który ukazał się w gazecie „Nowy Rzgów” w listopadzie 2015.

Z poważaniem,

Grażyna Gałkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Grażyna Gałkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone.