Główne menu

Sąd: Jerzy Romański musi znów przeprosić Grażynę Gałkiewicz

Sąd Rejonowy w Pabianicach orzekł, że Jerzy Romański dopuścił się wobec Grażyny Gałkiewicz przestępstwa zniesławienia. To już druga sprawa przegrana przez Jerzego Romańskiego z Grażyną Gałkiewicz.

W czerwcu 2013 Jerzy Romański podczas sesji Rady Miejskiej w Rzgowie powiedział „rodzina Gałkiewiczów okradała, okrada i okradać będzie gminę z podatku”. W uzasadnieniu wyroku skazującego Jerzego Romanskiego za tę wypowiedź, sąd podkreślił, że rodzina Gałkiewiczów niczego nie ukradła, a jeśli organ podatkowy ma jakieś wątpliwości co do podatków uiszczanych przez podatnika, powinien ustalić prawidłowe wartości, a nigdy tego nie zrobił.

Wyrokiem sądu Jerzy Romański będzie musiał zapłacić 2000 zł, podać wyrok do wiadomości w „Expressie Ilustrowanym”, zapłacić Grażynie Gałkiewicz 2592 zł oraz wpłacić 3 tys. zł na hospicjum dla dzieci oraz pokryć koszty sądowe.

To kolejny proces przegrany przez Jerzego Romańskiego z Grażyną Gałkiewicz. Poprzedni odbył się w grudniu 2013 i w jego następstwie Jerzy Romański musiał przeprosić Grażynę Gałkiewicz w „Dzienniku Łódzkim” i „Expressie Ilustrowanym”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Grażyna Gałkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone.