Główne menu

Grażyna Gałkiewicz w „Dzienniku Łódzkim”: Tuszyńska i Łódzka powinny być oczkiem w głowie każdego samorządowca w gminie

W związku z sukcesem radnej Grażyny Gałkiewicz w plebiscycie „Samorządowiec Roku 2017”, w „Dzienniku Łódzkim” w dniu 31.05.2017 ukazał się obszerny wywiad z radną. Zapraszamy do lektury krótkich fragmentów i zakupu tego wydania „Dziennika Łódzkiego”, w którym ukazał się wywiad.

Oto fragmenty wypowiedzi radnej Gałkiewicz:

Grażyna Gałkiewicz o remontach Tuszyńskiej i Łódzkiej oraz rozbudowie oczyszczalni ścieków

Konsekwentnie walczę o inwestycje, które powinny być priorytetem także dla burmistrza i pozostałych radnych. Chodzi mi tu szczególnie o wykonanie odwodnienia i remont nawierzchni ulic Tuszyńskiej i Łódzkiej, a więc dwóch głównych, najbardziej uczęszczanych ulic Rzgowa. Tuszyńska i Łódzka powinny być oczkiem w głowie każdego samorządowca w gminie, ponieważ są wizytówką Rzgowa.
(…)
Po drugie, władzę krytykuję bardzo niechętnie i tylko w ostateczności. Robię to jedynie wtedy, gdy nie są realizowane ważne dla mieszkańców inwestycje, takie jak chociażby wspomniane remonty ulic czy rozbudowa oczyszczalni ścieków. Czy mam za odkładanie tych inwestycji pogłaskać kogoś po głowie i powiedzieć „nic się nie stało”?

Grażyna Gałkiewicz o programie opieki stomatologicznej

Od początku uważałam, że program powinien obejmować wszystkie dzieci. Urzędnicy mówili jednak, że nie wystarczy pieniędzy. Program okrojono więc do przedszkolaków i klas 1-3 szkoły podstawowej. Po roku funkcjonowania tego programu okazało się, że została dość duża niewykorzystana kwota. Dlatego złożyłam wniosek o rozszerzenie tego programu również na klasy 4-8. Niestety, program trzeba rozpisać od nowa, bo takie są przepisy. Szkoda, że od razu nie przygotowano programu o jaki wnioskowałam, czyli dla wszystkich dzieci.

Grażyna Gałkiewicz o wnioskach o inwestycje dla mieszkańców

Bardzo cieszę się z powstania parkingu na ul. Grodziskiej, przy Urzędzie Miejskim, uruchomienia siłowni na świeżym powietrzu przy szkole i hali sportowej oraz wprowadzenia strefy zamieszkania na ul. Plac 500-lecia. Na ukończeniu jest też wreszcie projekt odwodnienia ul. Tuszyńskiej i dokończenia chodnika. Burmistrz powołał także Rzgowską Radę Biznesu, a Rada Miejska uchwaliła program rewitalizacji budynków na terenie gminy. We wszystkich tych sprawach składałam wnioski do burmistrza.

Grażyna Gałkiewicz o „starym układzie” i zagrożeniach stojących przed gminą Rzgów

Będę walczyła o to, żeby uświadomić mieszkańcom, jakie zagrożenia dla przyszłości gminy stwarza wielka monopolistyczna firma funkcjonująca w naszym regionie. Przez jej działania nikt w gminie Rzgów nie zarobi na sprzedaży ziemi ani nie może pobudować większych obiektów. Firma ta na terenie naszej gminy skupuje ziemię rolną po 30-50 złotych za metr kwadratowy, a oferuje ją do odsprzedaży za 400-500 złotych za metr kwadratowy. Takie działania nie miałyby miejsca, gdyby większość radnych oraz burmistrz kategorycznie się temu przeciwstawiła. Do tej sytuacji doprowadzili radni oraz burmistrz poprzednich kadencji. Po wyborach w 2014 roku udało nam się przyhamować ten proceder, o którym tu mówię. Niestety, przez większościowy klub radnych „Rzgów Naszą Gminą” jednak powrócił „stary układ”. Wszystko zmierza do tego, żeby jedna firma praktycznie zawłaszczyła gminę Rzgów, łącznie z przejęciem za bezcen od naszych rolników pozostałych ziem na terenie naszej gminy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Grażyna Gałkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone.