Główne menu

Apel o wprowadzenie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na ul. Grodziskiej

Po tragicznym wypadku, który miał miejsce na ul. Grodziskiej w sobotę 14.03.2015, radna Grażyna Gałkiewicz sformułowała apel do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi o o przeniesienie przejścia dla pieszych znajdującego się na drodze DW 714 po wschodniej stronie skrzyżowania DW 714 (ul. Grodziska) z ul. Plac 500-lecia na stronę zachodnią tego skrzyżowania oraz instalację na przeniesionym przejściu oświetlenia odblaskowego. Pod apelem podpisali się wszyscy radni Rady Miejskiej w Rzgowie.

Oto treść apelu:

 

Rzgów, 18.03.2015

Radni Rady Miejskiej w Rzgowie

Ul. Plac 500-lecia 22,

95-030 Rzgów

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi

Sienkiewicza 3,

90-113 Łódź

Apel o przeniesienie przejścia dla pieszych na drodze DW-714 i instalację na nim systemu oświetlenia

Szanowni Państwo,

apelujemy o przeniesienie przejścia dla pieszych znajdującego się na drodze DW 714 po wschodniej stronie skrzyżowania DW 714 (ul. Grodziska) z ul. Plac 500-lecia na stronę zachodnią tego skrzyżowania oraz instalację na przeniesionym przejściu oświetlenia odblaskowego.

Apel o przeniesienie przejścia dla pieszych na drodze DW 714 i instalację na nim systemu oświetleniaW sobotę 14.03.2015 około godziny 18.45 na ulicy Grodziskiej (DW 714), w okolicach skrzyżowania z ul. Plac 500-lecia, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszej, przechodzącej przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. W tym punkcie przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu jest nagminne, ze względu na złe ulokowanie przejść dla pieszych. Osoby idące z parkingu przez dziedziniec kościoła w stronę Urzędu Miejskiego, lub po prostu opuszczające kościół, wychodzą na ul. Grodziską, którą przekroczyć mogą w dwóch odległych od tego miejsca punktach. Ze względu na znaczną odległość do obu przejść dla pieszych, wiele osób przechodzi przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Gdy weźmiemy pod uwagę funkcjonujące w tym miejscu niewystarczające oświetlenie, tragedia jest tylko kwestią czasu, o czym mogliśmy się boleśnie przekonać w minioną sobotę.

Z poważaniem,

Grażyna Gałkiewicz

Radna Rady Miejskiej w Rzgowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Grażyna Gałkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone.