Główne menu

Podziękowania na koniec kadencji Featured

Szanowni Mieszkańcy gminy Rzgów, Szanowni Państwo Radni, Szanowny Panie Burmistrzu, Szanowni Państwo Sołtysi,
chciałabym Państwa poinformować, że nie będę ubiegała się o mandat radnej na kolejną kadencję. W związku z tym, pragnę wygłosić kilka słów podziękowania.

Przede wszystkim dziękuję bardzo moim wyborcom, czyli mieszkańcom południowo-wschodniej części Rzgowa. To dzięki kredytowi zaufania, który otrzymałam od Państwa w 2014 roku, sprawowałam przez 4 lata mandat radnej Rady Miejskiej. W tym czasie złożyłam blisko 100 wniosków i interpelacji, łącznie z dzisiejszymi. Większość z nich zostało zrealizowanych, nie dlatego że cieszę się jakimiś specjalnymi względami u Pana Burmistrza, ale dlatego, że były to wnioski o inwestycje bardzo potrzebne dla mieszkańców, co burmistrz oczywiście doskonale rozumie.

Niektóre z tych inwestycji zostały wykonane w sposób, który nie do końca satysfakcjonuje zarówno mnie, jak i mieszkańców. Do takich inwestycji należy np. odwodnienie ulicy Tuszyńskiej, które jest do poprawy bądź rozbudowy. Najbardziej cieszę się jednak z realizacji programu bezpłatnej opieki stomatologicznej dla dzieci, który został uruchomiony tylko dla dzieci z klas 1-3, tymczasem zabiegałam, żeby objął również dzieci z klas 4-8. Niemniej bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi, że zechciał wprowadzić ten program w życie. Przy ulicy Grodziskiej utworzono parking dla urzędników, po to by pod urzędem mogli parkować mieszkańcy. Na ulicy Plac 500-lecia powstała strefa zamieszkania, chociaż musieliśmy stoczyć o nią wspólnie z Panem Radnym Markiem Marchewczyńskim, bardzo ciężki bój. Powstała również siłownia na powietrzu, ale tylko przy hali sportowej, tymczasem pamiętacie Państwo, że wnioskowałam także o budowę przy skateparku. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie taka zrealizowana.

Mijająca kadencja upłynęła mi jednak nie tylko pod znakiem składania wniosków i pilnowania ich realizacji. Mogłabym długo mówić o podłych atakach ze strony naszych lokalnych gazet. Mogłabym wymienić sprawy sądowe, które obydwa te tytuły przegrały. Mogłabym też wspomnieć o licznych atakach skierowanych w stosunku do mnie w trakcie sesji. Mogłabym także wskazać osoby na tej sali, które najpierw bardzo ostro krytykowały, w sposób bardzo nieprzyjemny złożone przeze mnie wnioski do budżetu, sugerując jakobym zabiegała o inwestycje dla siebie. Natomiast potem się okazywało, że te wnioski będą jednak wprowadzone, bo są to bardzo ważne inwestycje z punktu widzenia mieszkańców. Mogłabym przypomnieć także skandaliczne zachowania jakie miały miejsce na tej sali wobec nas – kobiet radnych.  Ale Szanowni Państwo zapomnijmy o tym, zamiast tego chciałabym skupić się na tym co było dobre, złożyć kolejne podziękowania.

Dziękuję przede wszystkim koleżankom radnym: Pani Ewie Fryczce, Pani Ani Tumińskiej-Kubasa. Dziękuję Wam za wspólną pracę oraz za to, że zawsze wspierałyście mnie, gdy byłam nikczemnie atakowana. Dziewczyny jesteście wspaniałe! Bardzo Wam dziękuję.

Dziękuję także Panom radnym: niezwykle pracowitemu, dociekliwemu Radnemu Jarosławowi Świerczyńskiemu, Markowi Marchewczyńskiemu naszemu niezrównanemu żartownisiowi, a także niezwykle opanowanemu i pracowitemu Radnemu Rafałowi Kluczyńskiemu. Rafał dziękuję Ci za to, że pomogłeś mi w pracach, kiedy byłam przewodniczącą Komisji Rewizyjnej. Panowie Radni współpraca z Wami była dla mnie i nauką i przyjemnością.

Jeszcze raz pięknie i za całego serca dziękuję mieszkańcom Rzgowa, to dzięki Waszym głosom trzykrotnie znalazłam się wśród laureatów konkursu “Samorządowiec Roku Województwa Łódzkiego”.

Mam nadzieję, że mój następca na stanowisku radnego, kimkolwiek by nie był i ktokolwiek nim zostanie w okręgu nr 3 Rzgów, będzie kontynuował moją pracę, a wnioski, które złożyłam do budżetu na 2019 rok będą realizowane.

Jeszcze kilka słów skieruję do obecnego Pana Burmistrza i do kandydatów na stanowisko Burmistrza. Panowie i Panie, nie bójcie się słów krytyki, nie doszukujcie się w nich personalnego ataku, krytyka jest konstruktywna.

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim Państwu Radnym za współpracę. Dziękuję Państwu sołtysom za wspaniałe rozmowy, za gościnę w Waszych kołach gospodyń i Paniom z kół gospodyń. Dziękuję również strażakom i dziękuję Panu Burmistrzowi i Pani Wiceburmistrz. Dziękuję Państwu i mam nadzieję, że może kiedyś do zobaczenia.

Z wyrazami szacunku

Grażyna Gałkiewicz

Wystąpienie wygłoszone na sesji Rady Miejskiej w Rzgowie w dniu 26.09.2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Grażyna Gałkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone.