Główne menu

Oświadczenie Grażyny Gałkiewicz ws. kampanii nienawiści skierowanej przeciwko niej

Zapraszamy do lektury oświadczenia Grażyny Gałkiewicz ws. kampanii nienawiści prowadzonej przeciwko niej w mediach przed wyborami Burmistrza Rzgowa.

Oto treść oświadczenia

OŚWIADCZENIE GRAŻYNY GAŁKIEWICZ
WS. KAMPANII NIENAWIŚCI
SKIEROWANEJ PRZECIWKO NIEJ

DZIĘKUJĘ ZA LICZNE WYRAZY POPARCIA!

Szanowni Państwo,
wiele osób pyta mnie, dlaczego w mediach rozpętana została kampania nienawiści pod moim adresem. Bardzo dziękuję Państwu za zainteresowanie tą sprawą i za wszystkie słowa otuchy, które do mnie kierujecie w związku z tym bezpardonowym atakiem, którego stałam się celem.

Cieszy mnie to, że większość osób, z którymi rozmawiam wie, że artykuły mające na celu zdyskredytowanie mojej osoby są mieszanką bezpodstawnych oskarżeń, przekręconych faktów i krzywdzących opinii, a napisane są bez zachowania zasad rzetelności dziennikarskiej. Serce mi rośnie, gdy odbieram od Państwa liczne telefony z wyrazami oburzenia na anonimowe publikacje, pomówienia i kłamstwa pod moim adresem.

Widząc Państwa szczere wsparcie czuję się w obowiązku wyjaśnić Państwu dlaczego ja i moja rodzina staliśmy się kolejny raz obiektem tak brutalnego ataku, co niniejszym czynię w tym oświadczeniu.

RZGOWEM OD LAT RZĄDZI UKŁAD

Rodzina Gałkiewiczów od wielu lat jest solą w oku układu, który od kilkudziesięciu lat rządzi Rzgowem. Układ ten ma korzenie jeszcze w czasach PRL-u, a niektóre osoby z tego układu to ludzie związani z PZPR, SB, komunistyczną milicją, wymiarem „sprawiedliwości” PRL oraz dziennikarze, którzy szlify zdobywali w redakcjach komunistycznych gazet.

Układ ten na długie lata zablokował rozwój gminy Rzgów. Po kilkudziesięciu latach jego rządów nie mamy w gminie porządnych dróg, chodników, kanalizacji czy ścieżek rowerowych. Podczas gdy cała Polska buduje się ze środków unijnych, nasza gmina nie dość, że prawie z nich nie korzysta, to jeszcze wskutek oczywistych błędów urzędników musiała oddawać część dotacji za budowę hali sportowej.

Układ ten wmawia nam, że jesteśmy jedną z najbogatszych gmin w Polsce i ma to być wyznacznikiem naszego sukcesu. Czy widzicie Państwo to bogactwo na ulicach w centrum Rzgowa, które są dziurawe jak ser szwajcarski i toną w wodzie po najmniejszych opadach? Czy widzicie Państwo to bogactwo na wąskich, gruntowych drogach Starowej Góry, gdzie od lat mieszkańcy proszą o kanalizację? Czy widzicie Państwo to bogactwo w sołectwach takich jak Gospodarz, Stara Gadka, Kalinko, Prawda, Czyżeminek, Babichy, Guzew, Bronisin gdzie mieszkańcy od lat proszą o załatwienie podstawowych spraw? Nie. Tam tego bogactwa nie ma. To bogactwo faktycznie jednak istnieje. Znajdziecie je Państwo tylko w domach niektórych ludzi, którzy od lat są beneficjentami tego układu.

JAK I DLACZEGO ATAKOWANO NASZĄ RODZINĘ?

To, że rodzina Gałkiewiczów nigdy do tego układu nie przystąpiła, było jedną z przyczyn, dla których przez lata byliśmy atakowani na każdym kroku. Drugą przyczyną bezpardonowych ataków na nas jest to, że ośmieliliśmy się budować hale, które mogły złamać istniejący monopol. Taka samodzielność była nie do pomyślenia, dlatego rzucano nam nieustannie kłody pod nogi. Donoszono na nas do Urzędów Skarbowych, Urzędu Kontroli Skarbowej, na policję, do służb specjalnych, do organów administracji publicznej czy do Straży Pożarnej. Wydawano, tak jak dzisiaj, całe gazety, których głównym zadaniem było opluwanie rodziny Gałkiewiczów. Próbowano zamykać nasze hale wiedząc, że mamy do spłacenia milionowe kredyty zaciągnięte na ich budowę. Próbowano doprowadzić nas do ruiny. Próbowano zniszczyć nas psychicznie. Podsycano konflikt mojego męża z bratem, co dzieje się zresztą nadal. Ale pomimo tego, że w te wszystkie operacje przeciwko nam zainwestowano pewnie miliony złotych i zatrudniono do tego całe sztaby ludzi, to nie osiągnięto celu. Rodzina Gałkiewiczów ma się dobrze. Ja, mój mąż i nasze dzieci – wszyscy osiągnęliśmy sukces w biznesie i w życiu. Jesteśmy szanowanymi obywatelami Rzgowa. Musieliśmy wprawdzie przenieść znaczną część naszej działalności biznesowej poza gminę, ale nadal jesteśmy w znakomitej kondycji finansowej. Nadal jesteśmy szczęśliwą rodziną.

DLACZEGO JESTEŚMY ATAKOWANI TAKŻE DZISIAJ?

Widzicie Państwo, że niektóre gazety poświęcają dziś niemal całe swoje numery atakowaniu mojej osoby. Spotkaliście Państwo na pewno wynajęte osoby, które chodzą po gminie od domu do domu i zniechęcają do głosowania na mnie. Dotarły do Państwa na pewno liczne plotki, rozpowszechniane by zdyskredytować moją osobę w Państwa oczach. Opłacono także internetowych trolli, którzy zalewają internet falą hejtu. W ten sposób rzgowski układ ponownie pokazuje swoją prawdziwą twarz, na której malują się dwa uczucia – strach i nienawiść. Strach przed tym, że pojawienie się w Urzędzie Miasta dobrego menadżera obnaży brak kompetencji poprzednich włodarzy gminy oraz przed tym, że na jaw wyjdą wszystkie grzechy i grzeszki starego układu. Ostrze nienawiści skierowane jest zaś przeciwko mnie za to, że przez lata nie bałam się skutecznie stawiać czoła temu układowi i za to, że dzisiaj ośmieliłam się wystartować w wyborach.

DLACZEGO MIMO TEGO NIE BAŁAM SIĘ STANĄĆ DO WYBORÓW?

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Mieszkańcy gminy Rzgów. Wiecie zapewne, że mogę żyć sobie z całą rodziną do końca moich w dni w spokoju i dostatku. Zastanawiacie się więc pewnie, dlaczego stanęłam do wyborów, skoro musiałam spodziewać się, że rzgowski układ rozpęta pod adresem moim i mojej rodziny kampanię nienawiści. Zrobiłam to dlatego, że głęboko wierzę, iż po każdym z nas zostanie w pamięci tyle, ile dobra zdołamy uczynić dla innych. Chcę zostać Burmistrzem Rzgowa, by pokazać Państwu, jak dobrze i dynamicznie może rozwijać się nasza gmina. Chcę zostać Burmistrzem Rzgowa, by mieszkańcy gminy mogli żyć na europejskim poziomie. Chcę zrobić to wszystko, bo kocham Rzgów, który jest moją małą ojczyzną.

Z tych powodów stanęłam do wyborczej walki, a jej wynik oddaję w Państwa ręce, ufając w Państwa mądrość. Zaproponowałam Państwu konkretną wizję rozwoju gminy, w której poprzez pozyskanie pieniędzy z Unii Europejskiej i sprowadzenie do gminy nowych inwestorów, zwiększymy przychody gminy na tyle, że będzie można budować więcej kanalizacji, dróg, chodników, ścieżek rowerowych czy przedszkoli. Proponuję Państwu także konsultacje społeczne w najważniejszych sprawach dla gminy oraz równe traktowanie wszystkich mieszkańców oraz firm, bez względu na to, czy są małe czy duże. Mój program wyborczy zarówno dla całej gminy, jak i dla wszystkich sołectw, mogliście Państwo przeczytać w obszernej ulotce dostarczonej do Państwa domów. Program ten będę umiała wcielić w życie, gdyż posiadam ku temu niezbędne doświadczenie – przez długie lata współtworzyłam liczne przedsięwzięcia biznesowe, także o zasięgu międzynarodowym, a od 1,5 roku jestem radną Rady Miejskiej w Rzgowie.

POŁOWĘ PENSJI BURMISTRZA PRZEKAŻĘ NA CELE CHARYTATYWNE

Na koniec chciałabym dodać, że podobnie jak to czynię z moją dietą radnej, którą przekazuję na rzgowski Caritas, tak samo połowę pensji Burmistrza będę przekazywać na cele dobroczynne. O tym na jaki konkretnie cel powinny trafiać te pieniądze możecie Państwo zdecydować sami, przesyłając maila z propozycją na adres grazyna.galkiewicz@tomax.com.pl.

Zapraszam Państwa do udziału w niedzielnych wyborach w dniu 19.06.2016.

Z wyrazami szacunku,

Grażyna Gałkiewicz

SĄD WYDAŁ WYROK

Wydawca „Rzgowskiej Prawdy” musi przeprosić Grażynę Gałkiewicz
za opublikowanie nieprawdziwych informacji na jej temat.

BEZ ZGODY NA PISANIE NIEPRAWDY

Grażyna Gałkiewicz skierowała do sądu sprawy przeciwko wydawcom gazet
za pisanie nieprawdy. Wyroki wkrótce!

oswiadczenie_galkiewicz-001oswiadczenie_galkiewicz-002

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Grażyna Gałkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone.