Główne menu

Interpelacja ws. rozszerzenia programu opieki stomatologicznej na dzieci z klasy IV-VIII

Radna Grażyna Gałkiewicz złożyła interpelację ws. poszerzenia programu opieki stomatologicznej na wszystkie dzieci w szkole podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z treścią interpelacji.

Interpelacja ws. rozszerzenia programu opieki stomatologicznej na dzieci z klasy IV-VIII

 Szanowny Panie Burmistrzu,

pomysł przywrócenia dentysty dla wszystkich dzieci w szkołach i przedszkolu znalazł się już na mojej ulotce wyborczej w 2014 roku. W 2015 w budżecie gminy zapisano środki na doposażenie gabinetu stomatologicznego w Gminnej Przychodni Zdrowia w Rzgowie. Następnie uruchomiono program opieki stomatologicznej „Piękny uśmiech na lata”, który realizowany był do 30.06.2018 roku. Niestety objął on tylko dzieci z klas I-III szkoły podstawowej.

Z przedstawionego przez Pana sprawozdania z realizacji tego programu wynika, że na program miało zostać przeznaczone 233 tys. zł, a ostatecznie wydano 118 tys. zł. Nie wykorzystano więc blisko połowy środków, tj. 115 tys. zł. W związku z tym chciałabym prosić o odpowiedź na następujące pytania:

  1. Czy Urząd Miejski zamierza kontynuować, czy też przygotować kolejny program bezpłatnej opieki stomatologicznej dla dzieci?
  2. Czy, zgodnie z moją sugestią z wniosku złożonego 28.04.2017, Urząd Miejski zamierza rozszerzyć kolejny program opieki stomatologicznej na dzieci z klasy IV-VIII? Uprzejmie przypominam, że od początku moją intencją było, aby bezpłatną opieką dentystyczną objąć wszystkie dzieci w gminie.

Z wyrazami szacunku

Grażyna Gałkiewicz

Radna Rady Miejskiej w Rzgowie

Linki do wniosku:

28.04.2017: http://www.grazynagalkiewicz.pl/wniosek-o-poszerzenie-programu-bezplatnej-opieki-stomatologicznej/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Grażyna Gałkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone.