Główne menu

Interpelacja ws. nadwyżki z tytułu wpłat za wywóz śmieci od mieszkańców

Radna Grażyna Gałkiewicz złożyła na ręce burmistrza interpelację ws. nadwyżki z tytułu wpłat za wywóz śmieci od mieszkańców. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

Oto treść interpelacji:

Szanowny Panie Burmistrzu,

w sprawozdaniu finansowym za 2014 widnieje informacja, że z tytułu opłat wnoszonych przez mieszkańców za wywóz śmieci powstała nadwyżka w kwocie przekraczającej 100 tys. zł. Jednocześnie pojawiają się plotki, jakoby środków na wywóz śmieci w 2015 r. miało wystarczyć jedynie do końca października. W związku z tym proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

  1. Do kiedy obowiązuje umowa z firmą zajmującą się wywozem śmieci z terenu naszej gminy?
  2. Kiedy planowany jest kolejny przetarg na wywóz śmieci i czy zostanie on przygotowany z uwzględnieniem wiedzy o nadwyżce z tytułu opłat za śmieci jaka powstała w 2014 roku?
  3. Czy mieszkańcy Rzgowa mają zagwarantowaną ciągłość odbioru śmieci, a jeśli nie, to czy Urząd Miejski wie jak przeciwdziałać zagrożeniu?
  4. Co stało się lub stanie się z nadwyżką z tytułu opłat za wywóz śmieci wniesionych przez mieszkańców w 2014 roku? Czy została ona przekazana na poczet wywozu śmieci w 2015 roku? Czy może zostanie zwrócona mieszkańcom? Jeżeli natomiast nadwyżka została już rozdysponowana na inne cele, to na co i czyją decyzją została przeznaczona?

Z poważaniem,

Grażyna Gałkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Grażyna Gałkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone.