Główne menu

Hala POLROS – sprawiedliwość po 12 latach

Po 12 latach walki w sądach i różnych instancjach administracji państwowej uzyskaliśmy wreszcie pod koniec kwietnia 2014 ostateczną decyzję zmieniającą funkcję hali POLROS. Tym samym szczęśliwie zakończyliśmy naszą walkę o sprawiedliwość. Szkoda tylko, że musieliśmy na nią czekać tyle lat. Sprawa przecież była od początku oczywista dla wszystkich, którzy patrzyli na nią przez pryzmat faktów, a nie niechęci do nas.

Hala Polros – powstanie

Nowa hala C.H. POLROS została oddana do użytku w połowie 2003 r. Ma powierzchnię ponad 2 ha. Początkowo miała być przeznaczona na magazyn roślin, jednakże ostatecznie zdecydowaliśmy, że powinna ona spełniać funkcje pawilonu handlowo-usługowego. Jako doświadczeni przedsiębiorcy zdawaliśmy sobie sprawę, że wszystkie nasze działania muszą odbywać się w zgodnie z obowiązującymi przepisami, także budowlanymi. Mój mąż Zbigniew, absolwent kierunku budownictwo na Politechnice Łódzkiej, wiedział to najlepiej. Tak też czyniliśmy, wykonując wszystko zgodnie z przepisami i prawidłami sztuki budowlanej.

Hala Polros – długa walka o sprawiedliwość

Niestety spotkaliśmy się z niezrozumiałym oporem organów administracji publicznej. Hala została zbudowana zgodnie z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Po zakończeniu jej budowy działki pod halą zostały wyłączone z planu zagospodarowania przestrzennego – najpewniej na skutek działań firmy konkurencyjnej. Spowodowało to brak możliwości zmiany funkcji hali – ziemia pod nią „stała się” nagle znów rolną, pomimo posiadanych przez nas prawomocnych pozwoleń na budowę. Ostatecznie, po 12 latach batalii, sądy przyznały nam rację. Dzisiaj nikt nie może mieć już żadnych wątpliwości, ani czynić nam zarzutów. Hala jest w 100% bezpieczna, można w niej prowadzić działalność handlową i usługową.

© Grażyna Gałkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone.