Główne menu

Podziękowania na koniec kadencji Featured

Szanowni Mieszkańcy gminy Rzgów, Szanowni Państwo Radni, Szanowny Panie Burmistrzu, Szanowni Państwo Sołtysi,
chciałabym Państwa poinformować, że nie będę ubiegała się o mandat radnej na kolejną kadencję. W związku z tym, pragnę wygłosić kilka słów podziękowania.

Przede wszystkim dziękuję bardzo moim wyborcom, czyli mieszkańcom południowo-wschodniej części Rzgowa. To dzięki kredytowi zaufania, który otrzymałam od Państwa w 2014 roku, sprawowałam przez 4 lata mandat radnej Rady Miejskiej. W tym czasie złożyłam blisko 100 wniosków i interpelacji, łącznie z dzisiejszymi. Większość z nich zostało zrealizowanych, nie dlatego że cieszę się jakimiś specjalnymi względami u Pana Burmistrza, ale dlatego, że były to wnioski o inwestycje bardzo potrzebne dla mieszkańców, co burmistrz oczywiście doskonale rozumie.

Niektóre z tych inwestycji zostały wykonane w sposób, który nie do końca satysfakcjonuje zarówno mnie, jak i mieszkańców. Do takich inwestycji należy np. odwodnienie ulicy Tuszyńskiej, które jest do poprawy bądź rozbudowy. Najbardziej cieszę się jednak z realizacji programu bezpłatnej opieki stomatologicznej dla dzieci, który został uruchomiony tylko dla dzieci z klas 1-3, tymczasem zabiegałam, żeby objął również dzieci z klas 4-8. Niemniej bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi, że zechciał wprowadzić ten program w życie. Przy ulicy Grodziskiej utworzono parking dla urzędników, po to by pod urzędem mogli parkować mieszkańcy. Na ulicy Plac 500-lecia powstała strefa zamieszkania, chociaż musieliśmy stoczyć o nią wspólnie z Panem Radnym Markiem Marchewczyńskim, bardzo ciężki bój. Powstała również siłownia na powietrzu, ale tylko przy hali sportowej, tymczasem pamiętacie Państwo, że wnioskowałam także o budowę przy skateparku. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie taka zrealizowana.

Mijająca kadencja upłynęła mi jednak nie tylko pod znakiem składania wniosków i pilnowania ich realizacji. Mogłabym długo mówić o podłych atakach ze strony naszych lokalnych gazet. Mogłabym wymienić sprawy sądowe, które obydwa te tytuły przegrały. Mogłabym też wspomnieć o licznych atakach skierowanych w stosunku do mnie w trakcie sesji. Mogłabym także wskazać osoby na tej sali, które najpierw bardzo ostro krytykowały, w sposób bardzo nieprzyjemny złożone przeze mnie wnioski do budżetu, sugerując jakobym zabiegała o inwestycje dla siebie. Natomiast potem się okazywało, że te wnioski będą jednak wprowadzone, bo są to bardzo ważne inwestycje z punktu widzenia mieszkańców. Mogłabym przypomnieć także skandaliczne zachowania jakie miały miejsce na tej sali wobec nas – kobiet radnych.  Ale Szanowni Państwo zapomnijmy o tym, zamiast tego chciałabym skupić się na tym co było dobre, złożyć kolejne podziękowania.

Dziękuję przede wszystkim koleżankom radnym: Pani Ewie Fryczce, Pani Ani Tumińskiej-Kubasa. Dziękuję Wam za wspólną pracę oraz za to, że zawsze wspierałyście mnie, gdy byłam nikczemnie atakowana. Dziewczyny jesteście wspaniałe! Bardzo Wam dziękuję.

Dziękuję także Panom radnym: niezwykle pracowitemu, dociekliwemu Radnemu Jarosławowi Świerczyńskiemu, Markowi Marchewczyńskiemu naszemu niezrównanemu żartownisiowi, a także niezwykle opanowanemu i pracowitemu Radnemu Rafałowi Kluczyńskiemu. Rafał dziękuję Ci za to, że pomogłeś mi w pracach, kiedy byłam przewodniczącą Komisji Rewizyjnej. Panowie Radni współpraca z Wami była dla mnie i nauką i przyjemnością.

Jeszcze raz pięknie i za całego serca dziękuję mieszkańcom Rzgowa, to dzięki Waszym głosom trzykrotnie znalazłam się wśród laureatów konkursu “Samorządowiec Roku Województwa Łódzkiego”.

Mam nadzieję, że mój następca na stanowisku radnego, kimkolwiek by nie był i ktokolwiek nim zostanie w okręgu nr 3 Rzgów, będzie kontynuował moją pracę, a wnioski, które złożyłam do budżetu na 2019 rok będą realizowane.

Jeszcze kilka słów skieruję do obecnego Pana Burmistrza i do kandydatów na stanowisko Burmistrza. Panowie i Panie, nie bójcie się słów krytyki, nie doszukujcie się w nich personalnego ataku, krytyka jest konstruktywna.

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim Państwu Radnym za współpracę. Dziękuję Państwu sołtysom za wspaniałe rozmowy, za gościnę w Waszych kołach gospodyń i Paniom z kół gospodyń. Dziękuję również strażakom i dziękuję Panu Burmistrzowi i Pani Wiceburmistrz. Dziękuję Państwu i mam nadzieję, że może kiedyś do zobaczenia.

Z wyrazami szacunku

Grażyna Gałkiewicz

Wystąpienie wygłoszone na sesji Rady Miejskiej w Rzgowie w dniu 26.09.2018

Andrzej Gałkiewicz winny pomówienia – wyrok sądu

Wyrok Sądu Rejonowego w Pabianicach z dnia 13.05.2019.

W lipcu 2013 Andrzej Gałkiewicz pomówił w wywiadzie udzielonym „Gazecie Rzgowskiej” mojego męża Zbigniewa Gałkiewicza o postępowanie, które mogło poniżyć mojego męża w oczach opinii publicznej i narazić na utratę zaufania potrzebnego dla zawodu przedsiębiorcy. Wypowiedzi te dotyczyły m.in. kwestii sprzedaży akcji „Polros”.

Sąd Rejonowy w Pabianicach skazał Andrzeja Gałkiewicza na karę grzywny 5 tys. zł i nakazał podanie treści wyroku w „Gazecie Rzgowskiej”.

Kolejne przeprosiny od „Gazety Rzgowskiej”, Ryszarda Poradowskiego i Jerzego Romańskiego!

Na stronie internetowej „Gazety Rzgowskiej” ukazały się przeprosiny  następującej treści:

„Redaktor Naczelny Ryszard Poradowski, Jerzy Romański Prezes Stowarzyszenia i Wojciech Pawlikowski – członek zarządu Stowarzyszenia oraz wydawca Gazety Rzgowskiej Stowarzyszenie Przedsiębiorców Rzgowa przepraszają Panią Grażynę Gałkiewicz, Pana Macieja Gałkiewicza oraz Pana Zbigniewa Gałkiewicza, spółkę POLROS Spółka Akcyjna oraz spółkę BRUSER spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A., za to że treść publikacji w wydaniach „Gazety Rzgowskiej” numery 6(41) z czerwca 2013, 7(42) z lipca 2013 oraz 8(43) z sierpnia 2013 m.in. w artykułach: „Od redakcji GR Bezprawie”, „Zabójcze Hale przy Tuszyńskiej”, „Rzgowska Ośmiornica”, „W Obronie Najemców”, „Koniec Lata w Rzgowie”, „Bandycki Napad na Kolportera Gazety Rzgowskiej”, „Gałkiewiczom nie udało się zakneblować nam ust”, mogła doprowadzić do ich zniesławienia lub sugerować, że dopuszczali się oni zachowań nieuczciwych i nieetycznych oraz narazić na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania zawodu przedsiębiorcy i prowadzonej działalności gospodarczej.”

„Rzgowska Prawda” znów oczernia rodzinę Gałkiewicz ws. Gospodarza

„Rzgowska Prawda” opublikowała kolejny artykuł oczerniający radną Grażynę Gałkiewicz. Stało się tak pomimo tego, że radna wyjaśniła redakcji jaka jest prawda odnośnie Gospodarza. Zapraszamy do przeczytania informacji, które radna Gałkiewicz przekazała „Rzgowskiej Prawdzie”.

Wypowiedź radnej Gałkiewicz odnośnie terenów w Gospodarzu:

Nieprawdą jest, że „radni uchwalili MPZP”, czyli plan. Na razie ta uchwała jedynie obliguje burmistrza, by zlecił urbanistom zaprojektowanie MPZP. Kiedy to zrobi burmistrz? Nie wiadomo. Kiedy i czy Rada Miejska ją uchwali? Nie wiadomo.

Bardzo jest nieuczciwe wobec kilkudziesięciu właścicieli tych terenów (w tym i nas), że czekamy na zmianę planu od 18 lat! Ten teren to niecałe 300 ha, gdzie ja posiadam jedynie około 7,5 ha. Wnioski odnośnie zmian w MPZP były przez nas składane już w 2000 roku.

Nie w porządku jest wobec mieszkańców, że budżet gminy stracił kilkanaście milionów złotych, które mogłyby wpłynąć z tytułu podatków od powstałych tam terenów inwestycyjnych. Za te pieniądze można byłoby wybudować drogi, chodniki, kanalizację czy place zabaw. Prawdopodobnie nie trzeba byłoby zaciągać teraz kilkunastomilionowego kredytu. Dlaczego gmina nie chciała i nie chce tych pieniędzy?

Tereny od ul. Tuszyńskiej w stronę dróg S8 i A1 są terenami mieszkaniowymi, a nie inwestycyjnymi, dlaczego, skoro po drugiej stronie ulicy jest centrum handlowe. Z drugiej strony DK-91 (ul. Katowicka) tereny zostały szybko odrolnione dopiero, gdy kupiła je największa firma. A nie odrolniono tych gruntów pierwotnym właścicielom, by mogli godnie zarobić na ich sprzedaży.

I kolejna sprawa. W ciągu kilku miesięcy po raz czwarty jest zmieniany plan dla tych samych działek należących do tej wielkiej firmy. Za te pieniądze można byłoby zmienić MPZP dla 3 innych rejonów gminy. Dlaczego blokuje się wielu mieszkańców kosztem jednej firmy?

Spojrzenie przez pryzmat przedstawionych powyżej faktów wyjaśnia, dlaczego w tak bezpardonowy sposób jest prowadzona przeciw mnie nagonka medialna.

Wniosek o uregulowanie i uaktualnienie oraz poszerzenie dokumentacji rowów melioracyjnych na terenie gminy Rzgów

Uprzejmie proszę Pana Burmistrza o uregulowanie poprzez uaktualnienie, a także wprowadzenie niektórych rowów do Gminnej Ewidencji Gruntów, które faktycznie istnieją, ale nie istnieją w Ewidencji Gruntów. Są to rowy położone w następujących miejscach:

  1. rów biegnący od ul. Tuszyńskiej w kierunku ul. Literackiej, poprzez pętlę autobusową wzdłuż płotu Pana Sławomira M. oraz drugi rów vis a vis biegnący wzdłuż nieruchomości Państwa S.
  2. rów (bardzo głęboki i obecnie zaniedbany i zarośnięty, od 3 lat nieczyszczony), który biegnie wzdłuż nieruchomości rolnej Pana Zbigniewa W. od ul. Literackiej do rzeki Strugi – znajduje się vis a vis nieruchomości Pani Małgorzaty W.
  3. rów melioracyjny biegnący wzdłuż posesji Pani Agnieszki P., który odprowadza wodę nie tylko z ulicy Grodziskiej, ale również z ulicy Smugowej i Glinianej do rzeki Ner.

Obecny nieuregulowany stan prawny tych rowów uniemożliwia utrzymanie tych rowów w odpowiednim stanie przez naszą Spółkę Wodną, co z kolei wiąże się z niemożliwością odprowadzenia wody szczególnie w trakcie opadów deszczu z terenu ul. Rzemieślniczej i Tuszyńskiej oraz ul. Grodziskiej i innych.

Wniosek ws. naprawę zadolenia na ul. Kamiennej

Radna Gałkiewicz złożyła wniosek o naprawę głębokiego i rozległego zadolenia a ul. Kamiennej. Powstało ono po wykonaniu przyłączą do nowobudowanej posesji przy tej ulicy, naprzeciw posesji nr 25. Radna zwróciła się także z prośbą o usunięcie dziur w nawierzchni ul. Kamiennej od ul. Tuszyńskiej do ul. Literackiej.

Wniosek o lampy na ul. Kamiennej w Rzgowie

Radna Grażyna Gałkiewicz zwróciła się do burmistrza Rzgowa z przypomnieniem odnośnie wniosku ws. lamp na ul. Kamiennej. Radna Gałkiewicz wnioskowała o zawieszenie dodatkowych lamp:

  • przy posesji p. Bednarskiej (pierwsza posesja po lewej stronie od ul. Tuszyńskiej),
  • przy posesji nr 13 (niezamieszkana działka przed posesją nr 15 należącą do Państwa Dubielów),
  • za posesją nr 25.

© Grażyna Gałkiewicz. Wszystkie prawa zastrzeżone.